Previous
Next

Region. Dwóch chłopaków utonęło w stawie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na stawach w Mostkach. Niestety dwóch młodych chłopców utonęło.

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 sierpnia br., ok. godz. 15:30 na stawach wyrobiska pożwirowego w Mostkach na terenie prywatnym.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń dwaj chłopcy w wieku 12 i 20 lat pływali na desce surfingowej. W pewnym momencie wpadli do wody i zniknęli pod jej powierzchnią. Na miejsce wezwano służby ratunkowe ze specjalistycznym sprzętem do poszukiwań. Niestety, po kilku godzinach poszukiwań, płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w wodzie odnaleźli ciała dwóch młodych mieszkańców Sądecczyzny.

Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali policjanci pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie rozwagi i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli może być tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Policja Nowy Sącz/Zdjęcia PSP Nowy Sącz

Shares