Previous
Next

Ratownicy GOPR na noszach Kong ewakuowali kobietę w rejonie Sokolicy

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w sobotę przeprowadzili jedną akcję ratunkową. W rejonie Sokolicy w Pieninach konieczna była ewakuacja w noszach Kong kobiety, która doznała urazu kostki i nie była w stanie kontynuować wędrówki.

„Poza tym w rejonie Zawoi udzieliliśmy pomocy uczestnikowi zawodów, które obstawiliśmy wspólnie z kolegami z GOPR Beskidy”, a także dzięki aplikacji Ratunek naprowadziliśmy na szlak turystów z problemami orientacyjnymi w rejonie Lubonia Wielkiego w Beskidzie Wyspowym.

Natomiast w niedzielę przeprowadziliśmy cztery działania ratunkowe w górach: udzielaliśmy pomocy kobiecie, która w lesie w rejonie Kornatki złamała nogę podczas zbierania grzybów, ewakuowaliśmy z gór kobietę, która doznała urazu stawu skokowego na niebieskim szlaku około 300 metrów ponad Schronisko Orlica Szczawnica, pomagaliśmy w transporcie do karetki motocyklisty, który upadł podczas wyścigu w Beskidzie Średnim oraz pomagaliśmy turyście, który doznał urazu w rejonie Turbacza” – relacjoniują pracowity weekend na swoim FB ratownicy GP GOPR

Fot. GP GOPR

Shares