Previous
Next

Promocja komiksu historycznego „Przybysze. Wołosi w Ochotnicy i Tylmanowej”

28 marca o godz. 18.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej odbędzie się spotkania promujące komiks historyczny „Przybysze. Wołosi w Ochotnicy i Tylmanowej”

W spotkaniu wezmą udział autorzy komiksu: Marcin Wierzchowski (twórcę grafik), Artur Wabik ( autor scenariusza) oraz Wojciech Mulet, który udzielał wsparcia merytorycznego podczas prac nad wydawnictwem.

Na spotkaniu odbędzie się także prezentacja wystawy „Wołosi w Ochotnicy i Tylmanowej” składającej się z kilku plansz tzw. infografik, zawierających informacje dotyczące Wołochów i dziedzictwa pozostawionego przez nich: pasterstwa, życia na szałasie, wyrobu oscypka, hal i polan – roślinności, która je porasta oraz procesu zarastania.

Treść jest ilustrowana grafikami, które w ciekawy sposób prezentują wiedzę historyczną i kulturę wołoską. Opisy do plansz przygotował Wojciech Mulet, zaś grafikę wykonał Marcin Wierzchowski.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć jeszcze jedna wystawa pn. „Emocje kreską rysowane”. Jest to zbiór prac powstałych w ubiegłym roku, wykonanych przez uczestników warsztatów z rysowania twarzy, prowadzonych przez ochotnicką artystkę Elżbietę Podgórską. W ramach promocji, uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatne egzemplarze komiksu

Shares