PIJANA NASTOLATKA CELOWO WPROWADZAŁA W BŁĄD POLICJANTÓW

16-latka pod wpływem alkoholu podawała nieprawdziwe dane i nie okazała policjantom dowodu pomimo, że miała go przy sobie. Dziewczyna została przekazana matce, a jej sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu podczas patrolu pieszego na wałach w rejonie Parku Miejskiego i Miejskiej Hali Lodowej zauważyli siedzącą na ławce dziewczynę, której wygląd wskazywał, że mogła być pod wpływem alkoholu.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami  była arogancka, celowo wprowadzała w błąd policjantów i podawała nieprawdziwą datę urodzenia. Mundurowi poinformowali ją, że podanie nieprawdziwych danych i nieokazanie dokumentu pomimo jego posiadania jest wykroczeniem. Wtedy przyznała, że kłamała i przekazała policjantom swój dowód osobisty. Okazało się, że dziewczyna miała 16, a nie jak twierdziła 18 lat. Nastolatce towarzyszył jej kolega, który był trzeźwy i pojechał do domu. Nieletnia została przewieziona do nowotarskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko promil alkoholu w organizmie. Po zakończeniu czynności została przekazana matce.

Sprawa 16-latki trafi do Sądu Rejonowego w Nowym Targu III Wydział Rodzinny i Nieletnich.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares