Previous
Next

Pieniński Uniwersytet III Wieku zainaugurował 5 rok działalności

Kolejny, piąty z kolei rok akademicki zainaugurował 3 października Pieniński Uniwersytet III Wieku w Szczawnicy. Skupiające około 70 osób stowarzyszenie jest organizatorem licznych wykładów, rajdów, wycieczek,warsztatów oraz innych form integrujących i rozwijających słuchaczy.

W inauguracji nowego roku akademickiego wzięli udział słuchacze i zaproszeni goście w gronie których znaleźli się prof. Ludwik Frey, prof.Anna Mlekodaj, burmistrz Grzegorz Niezgoda, sekretarz Tomasz Ciesielka,dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Paulina Mogilska – Słowik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Anna Szczepaniak.

W trakcie uroczystości Zasłużony Członek Stowarzyszenia Pieniński UTW prof. Ludwik Frey otrzymał grawerton w dowód uznania wybitnych zasług dla działalności Uniwersytetu i podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie. Wykład inauguracyjny na temat „JAN JANCZY – PROFESOR ZPOTOCKA” wygłosiła prof. Anna Mlekodaj.

„Pani profesor zawsze przybliża nam sylwetki ciekawych osób związanych z regionem Podhala i Pienin. Jan Janczy ze Sromowiec ze swoim ogromnym potencjałem intelektualnym (niestety!) nie „podbił świata”. Współczesnemu wydarzenia historyczne i sytuacja społeczna tragicznie wpłynęły na jego losy. Nie mamy tych problemów i dylematów co Jan Janczy, zatem wykorzystujmy czas nam dany na wzbogacanie naszej wiedzy i rozwijanie zainteresowań w grupie rówieśników, bądźmy młodzi duchem” – napisali na swoim profilu na FB studenci Pienińskiego Uniwersytetu III Wieku.

Podczas inauguracji w poczet Stowarzyszenia Pieniński UTW przyjęci zostali nowi słuchacze, którzy razem z pozostałymi zgromadzonymi w restauracji „Koci Zamek” gdzie odbywała się inauguracja wysłuchali występu akademickiego chóru „Dominanta” pod kierownictwem Ewy Zachwiei.

Fot.  Stowarzyszenie Pieniński UTW

Shares