Pakiety pomocowe dla uchodźców z Ukrainy rozdane

Pod koniec kwietnia w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęła się akcja wydawania pakietów pomocowych dla wszystkich uchodźców z Ukrainy, którzy schronili się na terenie gminy i są zakwaterowani u osób fizycznych oraz u przedsiębiorców. W chwili obecnej na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem jest zakwaterowanych około 200 uchodźców.

Pakiet pomocowy składa się ze środków żywnościowych zakupionych z zebranych środków finansowych podczas kiermaszu oraz innego asortymentu typu koce, pościele, poduszki pozyskane Małopolskiego Urząd Wojewódzki w Krakowie.

na koniec kwietnia na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem jest zakwaterowanych ok. 200 uchodźców w tym 43 osoby w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem.

Akcja wydawania pakietów pomocowych została bardzo sprawnie zorganizowana dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. Iwona Knutelskiej, Małgorzaty Knutelskiej, Krystyny Kołek, Natalii Chrobak , Katarzyny Gabryś oraz pracowników Urzędu Gminy Krościenko nad Dunajcem i pracownikom GOPS.

Materiał na podstawie informacji UG Krościenko nad Dunajcem/fot. UG Krościenko n/D

Shares