Previous
Next

OSP Sromowce Wyżne zakupiło nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy

Ponad 212 tys. złotych kosztował nowy lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który znalazł się na wyposażeniu OSP Sromowce Wyżne. 23 września strażacy z OSP Sromowce Wyżne odebrali go w Elblągu w firmie GBG „Gołębiewski”

Nowy Lekki Samochód Rozpoznawczo Ratowniczy (SLRR) Ford Ranger to samochód typu pickup z zabudową hard top. Posiada silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 1996 cm3 i mocy maksymalnej 170 KM. Posiada napęd na tylną oś z możliwością dołączenia napędu przedniej osi. Pojazd wyposażony w hak holowniczy oraz wciągarkę z możliwością sterowania zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego.

Zakup udało się zrealizować między innymi dzięki dofinansowaniu przez WFOŚiGW w Krakowie zadania pn: “Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Sromowce Wyżne” w ramach Programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak”.

Całkowity koszt zakupu samochodu dla OSP Sromowce Wyżne wyniósł 212 710 zł. Kwota ta w wysokości ponad 80 tys. zł. pokryta została z dotacji z WFOŚiGW w Krakowie, dofinansowanie od Urzędu Gminy Czorsztyn wyniosło 60 000 zł, a środki własne OSP to ponad 72 tys. zł

Shares