Previous
Next

Obchody 3 Maja na Przysłopie

W Szczawnicy odbyły się uroczyste obchody 3 – go Maja, corocznie obchodzone na Przysłopie. W obchodach patriotyczno – kościelnych wzięli udział mieszkańcy oraz turyści, którzy przybyli razem ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.


Uroczystość rozpoczęto tradycyjne, składając wiązanki pod pomnikiem poległych Partyzantów na Przysłopie przez władze samorządowe Miasta i Gminy Szczawnica, Ochotnią Straż Pożarną ze Szczawnicy i ze Szlachtowej, Szkoły: Szkołę Podstawą nr 1 ze Szczawnicy, Szkołę Podstawową nr 2 ze Szczawnicy, Szkołę Podstawową w Szlachtowej, Pienińską Szkołę Branżową I stopnia ze Szczawnicy, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, Związek Podhalan ze Szczawnicy, Obidzy, Tylmanowej i Jazowska, Koło Łowieckie „Przehyba” oraz Wspólnotę Leśno – Gruntową.

Następnie korowód składający się z licznej banderii konnej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców i turystów przeszedł na polanę przed kaplicą na Przysłopie. Msza św. koncelebrowana przez ks. Jana Gwoździa oraz współprowadzących proboszcza parafii św. Wojciecha w Szczawnicy – ks. Tomasza Kudronia, ks. kapelana Grzegorza Salamona oraz ks. Michała Pierza została poprzedzona okolicznościowym występem przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.
Organizatorem był Oddział Pieniński Związku Podhalan, Miasto i Gmina Szczawnica oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy.

źródło: UMG Szczawnica

Shares