Previous
Next

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez nowotarskich funkcjonariuszy

12 kwietnia b.r., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie zabezpieczyli 6 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

12 kwietnia b.r., w Nowym Targu, policjanci Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zabezpieczyli w jednym z lokali sześć automatów służących do gier hazardowych. Oględziny automatów  potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Wszystkie zestawy do gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i trafiły do depozytu. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadził Małopolski Urzędu Celno-Skarbowy w Krakowie. Ponadto w lokalu zostały również ujawnione i zabezpieczone środki odurzające.  

 
Przypomnijmy, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier hazardowych poza kasynami. Za posiadanie takich nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares