Narodowe Święto Niepodległości w Szczawnicy

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szczawnicy mieszkańcy i władze lokalne uczciły rocznicę powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów.

Mieszkańcy Szczawnicy wraz z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Szczawnica, przedstawicielami instytucji, lokalnych stowarzyszeń, szkół oraz przedszkoli zgromadzili się na starym placu kościelnym, przy pomniku, by oddać hołd wszystkim, którzy walczyli za Ojczyznę.

Okolicznościowe wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległych Szczawniczan złożyły władze Szczawnicy a pamięć poległych za niepodległość uczcili przedstawiciele: Rady Miejskiej w Szczawnicy, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, Pienińskiego oddziału Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy, Zespołu im. Jana Malinowskiego w Szczawnicy, Nadleśnictwa Krościenko, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Sekcja ze Szczawnicy, Pienińskiej Szkoły Branżowej, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego o. Szczawnica, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej w Szlachtowej, Miejskiego Przedszkola Publicznego w Szczawnicy, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek, Akcji Katolickiej, Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Uzdrowiska Szczawnica S.A.

Uroczystości uświetnił montaż słowno–muzyczny w wykonaniu uczniów szczawnickich szkół, a członkowie szczawnickiego oddziału Związku Podhalan odczytali Apel Poległych, po którym wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą dętą, wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła parafialnego na uroczystą mszę świętą za Ojczyznę koncelebrowaną przez księdza proboszcza Tomasza Kudronia.

Fot. FB Grzegorz Niezgoda

Fot. FB Grzegorz Niezgoda

Shares