Previous
Next

Na zakazie, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Policjanci z Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem podczas nocnej służby ujawnili 35-latkę kierującą toyotą posiadającą aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i 20-latka pod wpływem alkoholu bez uprawnień kierującego seatem. Kobieta i mężczyzna za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotnią noc przed godziną 22, policjanci z Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem w miejscowości Hałuszowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Toyota. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 35-latka nie miała prawa jazdy. Kobieta posiadała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący jeszcze przez kilka miesięcy. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, grozi jej teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Z kolei, przed północą w Krościenku 20-latek zatrzymany do kontroli drogowej wydmuchał pół promila. Dodatkowo kierujący seatem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia, grozi mu teraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło : KPP Nowy Targ

Shares