Komunikaty dla obywateli Ukrainy na A4

Na tablicach świetlnych przy autostradzie A4, drodze ekspresowej S7 w Krakowie i Nowej Hucie oraz na drogach krajowych nr 7, 79 i 94 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyświetla numer infolinii 12 210 20 02 dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w woj. małopolskim Infolinia czynna jest 24 h/dobę.

„Od dziś specjalny punkt informacyjny uruchomiony na krakowskim dworcu PKP (przy wejściu na peron 4 od strony kas biletowych) będzie czynny 24h/dobę” – informuje Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Na peronach dworca PKP w Krakowie harcerze wraz z pracownikami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od wczoraj udzielają pierwszych informacji obywatelom Ukrainy przyjeżdżającym z Przemyśla i w razie potrzeby kierują do miejsc noclegu.

„Przed chwilą przyjechał pociąg IC „Przemyślanin” i uruchomiony dziś punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy🇺🇦 szukających schronienia w Małopolsce znów zapełnił się naszymi przyjaciółmi – głównie kobietami z dziećmi uciekającymi przed wojną. Takie chwile chwytają za serce. Zostaną w mojej pamięci na zawsze!” – informował wczoraj na swoim profilu na FB Wojewoda Małopolski.

Shares