Previous
Next

Kolejne gminy powiatu nowotarskiego włączają się w pomoc dla Ukrainy

Do grona gmin organizujących pomoc dla Ukrainy dołączyły Gmina Ochotnica Dolna i Nowy Targ. W gminie Ochotnica Dolna jutro w kościołach będzie można dokonać wpłat na Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. W Nowym Targu pomoc dla Ukrainy organizuje Fundacja im. Adama Worwy. W pierwszej kolejności apelują o przekazywanie koców, śpiworów, karimat, środków higienicznych i innych niezbędnych produktów.

Wojna rozlewa się już w całej Ukrainie. Ukraińcy dzielnie odpierają ataki agresora walcząc o swoją i wiele wskazuje również o naszą wolność. Na naszych oczach rozgrywa się dramat cywilów, w tym matek z dziećmi, których domy stały się celem ataków wojsk rosyjskich. Jestem bardzo dumny i zbudowany postawą wielu mieszkańców naszej gminy, którzy już pomagają rodzinom swoich ukraińskich pracowników i znajomych! Solidaryzując się w tej straszliwej tragedii z mieszkańcami Ukrainy wszyscy możemy nieść pomoc!” – napisał na FB wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

„Już jutro w naszych kościołach parafialnych będzie można dokonać wpłat na Caritas Polska.
Od przyszłej środy 2 marca (Środy Popielcowej) będziemy organizować zbiórkę żywności i najpotrzebniejszych materiałów poprzez jednostki OSP, szkoły, Woki i wszystkie organizacje pozarządowe z terenu gminy.
Ogłosimy na stornach internetowych i FB listę potrzebnych produktów oraz miejsca i czas zbiórek. (Chcemy się dobrze do tego przygotować, tak aby pomoc trafiła taka jaka jest potrzebna i tam gdzie jest potrzebna.)
Jestem w kontakcie z Proboszczem jednej z Parafii we Lwowie i w tej chwili ustalamy szczegóły dot. zapotrzebowania na pomoc. W poniedziałek pracownicy Urzędu Gminy zgodnie z wnioskiem Pana Łukasza Kmity Wojewody Małopolskiego wykonają telefon do wszystkich gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów z pytaniem o możliwość przyjęcia uciekinierów. Jeżeli ktoś jest gotowy przyjąć uchodźców z Ukrainy do prywatnego domu może zgłaszać taką gotowość w parafiach (akcja Caritas Polska) jak również GOPS.
Zróbmy to co możemy i tyle ile możemy, aby pomóc mieszkańcom Ukrainy, którzy znaleźli się w tej tragicznej sytuacji, bo nie ma nic straszniejszego niż wojna” – informuje na swoim profilu wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

„Kochani Fundacja jest również całym sercem z naszymi sąsiadami i Was prosimy o przyłączenie się do akcji pomocy. Przekazujemy transport pieluch dla dorosłych oraz sprzęt medyczny, wózki inwalidzkie i chodziki. UWAGA‼️‼️‼️Organizujemy Z B I Ó R K A poniższych rzeczy. Od poniedziałku 28.02 do środy 2.03 w godzinach od 12.00-20.00. W Restauracji Ruczaj przy ulicy Ludźmierskiej 32. Jeżeli będzie potrzeba przedłużymy przyjmowanie darów do końca tygodnia. Razem wszystko przekażemy do punktów odbioru w Krakowie. Udostępniamy konto do wpłat, z dopiskiem POMOC UKRAINIE. Nr konta 77124051361111001029918721.
Przyjmujemy:
✅koce, śpiwory, karimaty. ✅środki higieniczne i pielęgnacyjne. ✅leki przeciwbólowe, grypowe. ✅pampersy i środki dla niemowląt. ✅środki antyseptyczne, maseczki. ✅żywność z dłuższą datą – konserwy, suszone owoce, batony energetyczne. ✅latarki, zapałki, świece, baterie. ✅apteczki. Za wszystko serdecznie dziękujemy. W razie pytań proszę o kontakt +48 510211227 lub +48 602 326 659. Prosimy o udostępnianie.” – pisze na swojej stronie Fundacja.

Nie udało nam się dowiedzieć czy Gmina Czorsztyn organizuje lub będzie organizowała jakąś pomoc dla Ukrainy.
Osoby które mogłyby coś na ten temat powiedzieć będą mogły to zrobić dopiero w poniedziałek …..

Shares