Kobieta chciała skoczyć z komina nieczynnej kotłowni

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie ze strażakami uratowali kobietę w kryzysie. Ryzykując własne życie funkcjonariusze weszli na 30-metrowy komin, aby ratować 34-latkę i do czasu przyjazdu strażaków zadbali o jej bezpieczeństwo. Nowotarżanka została przetransportowana przez strażaków na ziemię i przekazana załodze karetki pogotowia.

W środę tj. 31 maja br. po północy dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od rodziny 34 -letniej kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny  natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała już kolejnych połączeń. Dla policjantów z nowotarskiej komendy ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania kobiety. W trakcie akcji policjantka z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nawiązała z poszukiwaną kobietą kontakt telefoniczny. 34-latka słysząc głos policjantki powiedziała, że znajduje się w sytuacji kryzysowej i chce odebrać sobie życie, podała też miejscowość gdzie się znajduje.  Funkcjonariuszka cały czas kontynuowała rozmowę z kobietą, uspokajała ją i wspierała. W pewnym momencie 34-latka została zauważona przez policjantów na wysokości około 30 metrów na kominie nieczynnego przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Dwoje kryminalnych ryzykując własne życie weszło po drabince do kobiety, która znajdowała się już poza metalową obręczą asekuracyjną. Przeprowadzili  kobietę za barierkę i asekurując ją wspierali  i uspokajali do czasu przyjazdu strażaków Państwowej Straży Pożarnej  z Nowego Targu, którzy bezpiecznie przetransportowali kobietę na ziemię i przekazali ją załodze karetki pogotowia.
Dzięki skutecznym i szybkim  działaniom nowotarskich policjantów oraz strażaków akcja ratunkowa kobiety zakończyła się szczęśliwie.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares