Previous
Next

Inauguracja sezonu turystycznego w Czorsztynie – FOTOREPORTAŻ

3 maja na placu obok remizy OSP w Czorsztynie, mieszkańcy i turyści mieli okazję uczestniczyć w oficjalnym otwarciu sezonu turystycznego w Gminie Czorsztyn. Nowo wybrana Wójt Gminy Czorsztyn (elekt) – Aneta Markus, życzyła dobrej zabawy i zachęcała do korzystania ze wszystkich atrakcji turystycznych nie tylko podczas majówki, ale przez cały rok.

Organizatorzy przygotowali dla gości i mieszkańców różnorodny program artystyczny. Specjalnie dla was wystąpili: Zespół Góralski „Młode Podhale”, działający przy ANS w Nowym Targu, Schola z Czorsztyna, Bartek Trzeszczoń i Irek Kowalczyk z zespołem. Kabaret Marusynianki przygotował skecz, w którym opowiedział, jakie nieszczęścia trapiły Jankę i udowodnił, że kobieca solidarność pokona wszelkie problemy. Gwiazdą wieczoru okazała się Edyta Jończyk, która bawiła zebranych w rytm swoich przebojów.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dmuchane zjeżdżalnie, cukrową watę, gry i zabawy. Panie z KGW Czorsztyn częstowały tradycyjnymi daniami i przekąskami kuchni regionalnej. Strażacy OSP Czorsztyn z kolei, zapraszali na gorącą kiełbaskę i grillowany karczek. W trakcie wydarzenia, można było zakupić los na loterii i wygrać wartościowe nagrody rzeczowe. Wśród nich była m.in. elektryczna hulajnoga. Cały dochód z loterii przeznaczony został na potrzeby strażaków ochotników OSP Czorsztyn i zakup niezbędnego sprzętu.

Organizatorzy: KGW Czorsztyn, OSP Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i Gmina Czorsztyn, bardzo dziękują za liczną obecność i znakomitą atmosferę podczas wspólnej zabawy.

źródło: UG Czorsztyn

Shares
Previous
Next