Previous
Next

Historyczny sukces Kasi Niewiadomej z Ochotnicy Górnej

Katarzyna Niewiadoma pochodząca z Ochotnicy Górnej trzecią kolarką w klasyfikacji generalnej Tour de France Femmes! Radość z historycznego sukcesu Naszej Kasi wśród mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna jest ogromna.

Przypomnijmy. W niedzielę na górskim odcinku z metą na podjeździe Super Planche des Belles Filles zajęła czwarte miejsce w efekcie dało jej historyczny sukces. Naszą góralkę wyprzedziły dwie zawodniczki Annemiek Van Vleuten (Movistar) oraz Demi Vollering (SD-Worx) oraz Silvia Persico (Valcar). W łącznej klasyfikacji zwyciężyła Van Vleuten, druga była Vollering , trzecie miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma – 6:35.

Katarzyna Niewiadoma od lat należy do ścisłej, światowej czołówki. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Leuven wywalczyła w wyścigu ze startu wspólnego brązowy medal. Na koncie ma również między innymi liczne lokaty na podium Strade Bianche czy triumf w Amstel Gold Race.

Od samego początku przygody z kolarstwem Katarzyna pokazywała, że ma wyjątkowe predyspozycje fizyczne, co w połączeniu z ciężką pracą i walecznością, które zaszczepili w niej rodzice pochodzący z Ochotnicy, mama z Ochotnicy Dolnej, a tata z Ochotnicy Górnej przełożyło się na sukcesy sportowe. Duży wpływ na jej rozwój jako kolarki, miało położenie miejscowości Ochotnica Górna, która znajduje się w pięknej jednocześnie jednej z najdłuższych dolin w Polsce, gdzie jest mnóstwo stromych podjazdów i panuje ostry górski mikroklimat.

Talent Katarzyny od samego początku wspierali mieszkańcy Ochotnicy, gorąco dopingując na treningach jak i trasach wyścigów. Podczas Olimpiady w Tokio w Gminie Ochotnica Dolna powstała specjalna strefa kibica, gdzie zmagania zawodniczki obserwowało kilkaset osób.

W 2021 roku w Gminie Ochotnica Dolna powstał projekt „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge”. To szlak pokazujący podjazdy, na których trenowała najlepsza polska zawodniczka, a jednocześnie podziękowanie mieszkańców gminy za osiągnięcia i dostarczane emocje sportowe. Sukcesy Kasi, która jest najlepszą ambasadorką miejscowości wszystkich cieszą.

Link do opisu tras: https://www.ochotnica.pl/szlak-kasia-niewiadoma-ochotnica-challenge/

Poniżej link do filmiku z osłonięcia tablicy  „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge”. : https://youtu.be/dbcG8I-aEzA?list=TLGGgi2U94KWPCYwMTA4MjAyMg&t=83

źródło: UG Ochotnica Dolna /Fot.: arch. FB Katarzyna Niewiadoma

Shares
Previous
Next