Previous
Next

Do pomocy dla Ukrainy dołączają ratownicy GOPR z całej Polski

„Wsparcie dla Ukrainy płynie ze wszystkich stron. Mając na uwadze wieloletnią współpracę GOPR – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i ratowników górskich z Ukrainy, dołączamy i my: ratownicy GOPR z całej Polski wraz z Fundacja GOPR.


Aby zapewnić właściwą pomoc, najbardziej potrzebną w danym momencie, nasze działania pomocowe kierujemy za pośrednictwem GOPR Bieszczady, będąc w stałym kontakcie z Naczelnikiem i Prezesem Grupy. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Chcemy zorganizować pomoc tak, aby odpowiedzieć na najpilniejsze, zasygnalizowane przez nich, obecne i przyszłe potrzeby.

Dziś uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy pt. „Ratownicy GOPR dla Ukrainy”:
https://www.siepomaga.pl/fundacjagopr
Możliwe są też wpłaty na konto Fundacji GOPR:
50 1750 0012 0000 0000 3337 6127 tytuł wpłaty: UKRAINA
‼️‼️‼️

Każdy z Was może dołączyć do akcji wpłacając dowolną kwotę. Będziemy również wdzięczni za udostępnienie informacji o zbiórce wśród rodziny, znajomych, w środowisku górskim, social mediach, itp.
Zebrane środki będą przekazywane m.in. na zakup sprzętu i środków medycznych, wsparcie ratowników górskich i ich rodzin, a także na przyjęcie ich w Polsce, jeśli zdecydują się na taki krok.
Mamy świadomość, że to dopiero początek. Wsparcie będzie potrzebne przez kolejne tygodnie i miesiące. Będziemy na bieżąco informować Was o działaniach na rzecz Ukrainy prowadzonych przez nasze Pogotowie” – pisza na swoim profilu na FB ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR

Shares