Previous
Next

Będzie boisko do tenisa ziemnego

Jak informują władze Gminy Krościenko nad Dunajcem jeszcze w tym roku na bulwarach w Krościenku powstanie nowe wielofunkcyjne boisko sportowe do piłki siatkowej, badmintona oraz kortu tenisowego.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Programu „Małopolska infra struktura rekreacyjno –sportowa – MIRS”. W ramach wyżej wymienionego programu gmina uzyskała dotację w wysokości 196 tys. zł. na realizację zadania pn:„Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska do piłki siatkowej, badminton aoraz do kortu tenisowego o nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem na działce nr 10484/114 w Krościenku nad Dunajcem”\

Jak informuje wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem „nowy obiekt sportowy,który powstanie w tym miejscu wraz z istniejącym już boiskiem piłkarskim, siłownią, placem zabaw, skate-parkiem a także ścieżką pieszo-rowerową Velo Dunajec, będzie stanowił lokalną strefę aktywności fizycznej, która już teraz z uwagi na jej usytuowanie jest jedną z najpiękniejszych w całym regionie pienińskim”.

Informacja na podstawie materiału UG Krościenko nad Dunajcem

Shares
Previous
Next