Previous
Next

Aleksandra Król: Wygrałam swoje pierwsze zawody w Pucharze Świata!

Pochodząca z Nowego Targu 31-letnia snowboardzistka Aleksandra Król po raz pierwszy w swojej karierze wygrała zawody w Pucharze Świata.

„Wygrałam swoje pierwsze zawody w Pucharze Świata! 🔥To coś pięknego. Bardzo ciężko na to pracowałam. Dziękuję za Wasze wsparcie. Na igrzyska olimpijskie jadę walczyć tak samo jak tutaj!” – napisała na swoim profilu na FB Aleksandra Król.

Aleksandra Król to polska snowboardzistka, olimpijka, specjalizująca się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym (PGS) i slalomie równoległym (PSL). Jest złotą medalistką 28 Uniwersjady, która odbywała się 2017 roku w kazachskim Ałmaty, na której poprawiła wynik z 2011 roku, kiedy to na 25 Uniwersjadzie w tureckim Erzurum (Turcja) była 4. Po raz pierwszy na podium Pucharu Świata stanęła 23 lutego 2013 roku w Moskwie (Rosja) w slalomie równoległym, gdzie zajęła 2. miejsce. Trzykrotnie stała na podium zawodów rangi Pucharu Świata.

14.01.2022 zwyciężyła w austriackim Simonhoehe. Wywalczyła do tego dwa drugie miejsca.

„Jest to największy sukces w sportowej karierze Oli, która powróciła na podium Pucharu Świata po 3️⃣latach, po raz 3️⃣ stanęła dzisiaj na podium i to na jego najwyższym stopni. Jesteśmy dumni i cieszymy się razem z całą naszą drużynąu ” – można przeczytać na profilu FB Polskiego Związku Narciarskiego.

Shares