Previous
Next

50 – lecie Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy

13 stycznia odbyły się obchody 50 – lecia Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy i połączone z opłatkiem Związku. Tegoroczne jubileuszowe spotkanie odbyło się pod hasłem „Kultura i tradycja górali pienińskich przez pół wieku”.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przy kościele by następnie po mszy świętej w kościele parafialnym w Szczawnicy odbyło się okolicznościowe spotkanie w hotelu „Jan” w Szlachtowej.

W uroczystościach jubileuszowych Związku wziął udział m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda oraz liczne grono członków Związku.

Marszałek Województwa odznaczył wszystkich wcześniejszych Prezesów Związku medalem zasłużonego dla Województwa Małopolskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. : Stanisława Wiercioch, Elżbieta Wiercioch, Stanisław Majerczak, Jan Hamerski, Marek Ciesielka, Tomasz Słowik.

Władze samorządowe obecnej prezes Związku Agnieszce Ciesielce wręczyły pamiątkową tablicę z upamiętnieniem wszystkich Prezesów Związku Podhalan w Szczawnicy w jego dotychczasowej 50 – letniej historii.

Fot. Zbigniew Highlander Lach 

Shares
Previous
Next