Previous
Next

25-latek kierował oplem bez uprawnień i wyprzedzał na skrzyżowaniu nieoznakowany radiowóz

25-letni kierujący oplem wyprzedził na skrzyżowaniu nieoznakowany radiowóz (którym jechali policjanci z grupy SPEED), przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

14 marca br. około godziny 19,  policjanci z nowotarskiej grupy SPEED jechali nieoznakowanym radiowozem drogą wojewódzką nr 969 w kierunku miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Podczas przejazdu przez skrzyżowanie w miejscowość Kluszkowce, nagle wyprzedził ich samochód osobowy marki Opel.
Kierowca po wykonaniu tego zabronionego manewru,  pomimo ograniczenia dozwolonej prędkości do 40 km/h pędził z prędkością 98 km/h.

Popełnione wykroczenia drogowe zostały zarejestrowane na wideorejestratorze, a kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział, zaskoczony widokiem policjantów ruchu drogowego, 25-letni mieszkaniec gminy Krościenko nad Dunajcem.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. 25-latek odpowie za wszystkie popełnione wykroczenia drogowe. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h mandat karny za wynosi od 1 500 do 3 000 złotych, za wyprzedzanie pojazdu silnikowego na skrzyżowaniu mandat  wynosi od 1000 nawet do 2 000 złotych, a za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny nie niższa niż 1500 złotych. Czynności wyjaśniające w sprawie popełnionych wykroczeń prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next